U nás najdete za bezkonkurenční ceny také výrobky s poškozeným obalem, vrácené ve 14 denní lhůtě či výrobky s kosmetickým poškozením, všechny se zárukou 24 měsíců!
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
mail/tel.: Po-Pá, 9-12, 13-16h- Pouze pracovní dny
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Výrobky s ukonč. životností

Zpětný odběr výrobků s ukončenou životností spol. BEATman, s.r.o. (dále jen BEATman)

Na základě zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností (dále jen „Zákon") je poslední prodejce povinen zajistit na vlastní náklady zpětný odběr výrobků s ukončenou životností a jejich následné zpracování a využití nebo odstranění za podmínek stanovených tímto zákonem.

 

Posledním prodejcem je dle (§ 3 odst. 2f.) Zákona osoba, která bez ohledu na způsob prodeje, včetně použití prostředků komunikace na dálku, dodává v rámci svého podnikání konečnému uživateli na území ČR.

Zpětný odběr výrobků s ukončenou životností je v BEATman realizován v individuálním systému umožněním odvozu zpětným odvozem při dopravě nového prodaného výrobku konečnému zákazníkovi. BEATman se tak hlásí k principu individuální odpovědnosti prodejce zajistit nakládání s výrobky po ukončení jejich životnosti.

Pokud jste zákazník BEATman a jste konečným uživatelem ve smyslu zákona o výrobcích s ukončenou životností (tj. osobou užívající vybraný výrobek, než se stal odpadem), máte umožněno využít svého práva daného § 66 odst. 1 Zákona v bezplatné možnosti použité (odpadní) výrobky stejného druhu a počtu ks v místě dodání odvézt ve fázi sjednání obchodního případu tzv. objednávky v objednacím systému eshopu BEATman.

V takovém případě žádáme do poznámky objednávacího systému objednávek eshopu BEATman uvést:

  1. Druh odpadního výrobku požadovaného k zpětnému odběru
  2. Přibližné rozměry výška/šířka/délka
  3. Přibližnou váhu

Zároveň žádáme zákazníka o přistavení odpadního výrobku k místu, kde bude probíhat předání nového výrobku. Řidič spediční společnosti není oprávněn upravovat, manipulovat a jinak zasahovat do tohoto odpadního výrobku a pouze jej převezme k přepravě v místě vykládky nového výrobku.

Zákazník musí tedy zajistit řádnou přípravu odpadního výrobku před naložením do vozidla.

Odpadní výrobek při předání musí být ve stavu, kdy bude obsahovat všechny části a náležitosti, které k němu náleží, jako by byl odpojený od el. sítě;

  • Se všemi přívodními šňůrami, včetně dvířek a vík;
  • Se skleněnými částmi v nerozbitém stavu, zajištěné proti rozbití;
  • Chladících zařízení vč. jejich chladících částí musí být vč. kompresorů, chladících žeber a vlnovců, motorů atd.

Necelistvý, nesoudržný odpadní výrobek, případně s únikem látek (chladiva nebo jiných tekutin), není řidič spediční společnosti oprávněn přijmout z důvodu dodržování předpisů o silniční přepravě, kdy je řidič odpovědný za to, že vozidlo je správně naloženo, náklad je bezpečně zajištěn, je dbáno zákonných i zvláštních předpisů a způsob jízdy bude odpovídat druhu naloženého zboží.

V případě neuskutečnění požadavku odvozu odpadního výrobku ve fázi sjednání obchodního případu (objednávky) má nadále zákazník BEATman možnost využít systému odběrných míst fyzických osob v ČR.

Veřejná místa zpětného odběru jsou v souladu se zákonem o výrobcích s ukončenou životností zřízena v každé obci s pověřeným úřadem a prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr, viz.

 https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro

 

Tato informace se vztahuje k činnosti BEATman s.r.o. v této oblasti v souladu s požadavky právních předpisů v oblasti zpětného odběru výrobků s ukončenou životností.

 

 

 

 

 

Kde nás najdete

BEATman, s.r.o.

VÝDEJNA - Valtická 1644/36,  Mikulov  692  01

 

 
Kontakty
Logo
beatman.cz
mail/tel.: Po-Pá, 9-12, 13-16h- Pouze pracovní dny
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz