- Úvod
- TV, audio-video
- Televize
- 44" - 55"
- Televize Samsung QE55QN72F, vráceno do 14 dnů, použito
Televize Samsung QE55QN72F, vráceno do 14 dnů, použito
- Novinka
- Akce

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
Televize Samsung QE55QN72F, vráceno do 14 dnů, použitoSkladem11 999 Kč/ ks9 917 Kč bez DPH
Popis a parametry
55" (138 cm) úhlopříčka • Neo QLED 4K UHD Smart televize • 4K (3840 × 2160 px) rozlišení • DVB-C/S2/T2 (HEVC/H.265) • Mini LED podsvícení • Smart TV • HDR • Bluetooth • Wi-Fi • Netflix • YouTube • procesor NQ4 AI Gen2 • chytrý ovladač • ovládání hlasem • operační systém Tizen • 4× HDMI 2.1 • 2× USB 2.0 • VESA 200 × 200 mm

Samsung QE55QN72F
Televizory řady Samsung QN72F přináší obraz, zvuk i technologie na úrovni, o kterých dříve mohli snít i ti nejnáročnější. Díky chytrému asistentu Bixby a propojení přes SmartThings se vaše televize stane mozkem domácnosti – zvládne komunikovat s dalšími zařízeními, reaguje na hlas a chápe kontext. A to je teprve začátek. V srdci televizoru totiž tepe supervýkonný procesor NQ4 AI Gen2, který v kombinaci s technologiemi, jako je 4K Upscaling, Neo Quantum HDR a Quantum Matrix Slim, přináší ostrý, detailní obraz s reálnými barvami a hlubokým kontrastem. K tomu si přidejte herní režim se 144 Hz a FreeSync Premium nebo spoustu nadstandardních funkcí a víte, že s touto TV zažijete spoustu zábavy.
Klíčové vlastnosti:
- Vylepšený Bixby a SmartThings, takže se TV stane mozkem vaší chytré domácnosti
- AI procesor a 4K Upscaling pro ostrý a realistický obraz
- Neo Quantum HDR a Quantum Matrix Slim přinášejí živé barvy a hluboký kontrast
- Herní režim se 144 Hz a technologií FreeSync Premium
- Oblíbený operační systém Tizen OS
Chytřejší Bixby
Vylepšená verze asistenta Bixby promění vaši televizi v mozek chytré domácnosti. Lépe rozumí přirozenému jazyku, chápe kontext a zvládá více úkolů najednou.

AI režim
Režim umělé inteligence inteligentně přizpůsobí obraz a zvuk typu obsahu. Ať už sledujete film, sport nebo hrajete hry, automaticky dostanete vždy to nejlepší.

Zvuk přizpůsobený prostoru
Díky pokročilým algoritmům TV rozezná, co se právě přehrává, a upraví zvuk podle akustiky místnosti. Výsledkem je vyvážený audio zážitek bez ohledu na okolní podmínky.

Tapeta podle vás – generovaná AI
Stačí zadat klíčová slova a umělá inteligence vytvoří originální obraz, který rozzáří TV v režimu Ambient.

Společnost pro mazlíčky, když nejste doma
Televize díky integrovanému mikrofonu detekuje psí štěkání nebo jiné zvuky a dokáže na jejich základě spustit oblíbený obsah pro zvířecí parťáky, aby se necítili sami, když nejste doma.

Procesor NQ4 AI Gen2
Procesor NQ4 AI Gen2 využívá 20 neuronových sítí ke zlepšení kvality obrazu i zvuku. Každá scéna vypadá ostře a realisticky.

4K AI Upscaling
Technologie 4K AI Upscaling převádí i starší obsah do ultra jemné kvality 4K. Výsledkem je ostrost a hloubka detailů, která vás překvapí i u snímků, které už důvěrně znáte.

Neo Quantum HDR
Díky technologii Neo Quantum HDR nové generace se můžete těšit vždy na živé barvy, bohaté kontrasty a vyšší dynamiku obrazu. S funkcí Auto HDR Remastering navíc získá nádech HDR i běžný obsah.

Quantum Matrix Slim
Technologie Mini LED pod taktovkou Quantum Matrix Slim s přesným řízením zajišťuje ostré kontury, jemné přechody a špičkový kontrast v každé scéně.

Odstíny ověřené PANTONE
Díky certifikaci PANTONE zobrazuje TV přes 2 140 barev včetně 110 odstínů pokožky. Autentičtější obraz jste ještě neviděli.

Herní režim se 144 Hz
S technologií Motion Xcelerator se dočkáte extrémně plynulých herních zážitků v rozlišení až 4K a při frekvenci 144 Hz.

Technologie AMD FreeSync Premium
AMD FreeSync Premium přináší plynulý obraz bez trhání nebo zpoždění.

Tizen OS
Operační systém Tizen přináší svižný chod, aktuální aplikace a vysokou úroveň zabezpečení. Chybět samozřejmě nesmí ani oblíbené platformy Netflix, Oneplay a Disney+.

Samsung Knox
Skvělou zprávou je i přítomnost bezpečnostní platformy Knox, jež chrání osobní data, IoT zařízení i aplikace.

SmartThings
Díky integrovanému hubu SmartThings lze snadno televizor propojit s dalšími chytrými zařízeními v domácnosti – včetně těch kompatibilních se standardy Matter a HCA.

Ekologický ovladač
Ovladač SolarCell je jedinečný tím, že se dobíjí světlem – slunečním i umělým. Díky tomu nemusíte měnit baterie, ušetříte peníze a také životní prostředí.

Parametry
| Obrazovka | |
|---|---|
| Technologie displeje | LED |
| Úhlopříčka obrazovky | 138 cm (55") |
| Rozlišení displeje | 4K Ultra HD |
| Typ podsvícení | Mini LED (Edge) |
| Technologie zobrazení | QLED (Quantum Dot) |
| Frekvence panelu | 100/120 Hz |
| Typ panelu | neuvádí |
| Dotykový displej | Ne |
| HDR (vysoce dynamický rozsah) | HDR, HDR10, HDR10+, HLG |
| Technologie TV | |
|---|---|
| Operační systém | Tizen |
| Lokální řízení jasu (Micro Dimming) | Ano |
| Ambilight | Ne |
| HbbTV (červené tlačítko) | ano |
| Obraz v obraze (PIP) | Ano |
| Multiview | Ano |
| Tuner | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 (H.265) |
| Twin Tuner | Ne |
| Smart TV | ano |
| Bezdrátové připojení | AirPlay, Bluetooth, Wi-Fi, zrcadlení obrazu |
| Internetový prohlížeč | Ano |
| Wi-Fi | integrovaná |
| DLNA | Ano |
| Webové aplikace | Antik TV, Apple TV, Apps Store, Disney Plus, HBO Max, iVysílání, Kuki, Lepší.TV, Magenta TV, Netflix, O2 TV (SK), Oneplay (CZ), Prima +, Prime Video, Rakuten TV, Red Bull, Skylink Live TV, SkyShowtime, SledovaniTV, Spotify, Telly, TikTok, Twitch, UEFA TV, VLC, VOYO (SK), YouTube |
| Herní parametry | |
|---|---|
| Herní TV | pro PlayStation 5, pro Xbox Series |
| Herní režim | Ano |
| Herní menu (Game bar) | Ano |
| Příjem signálu HDMI | 144,00 Hz |
| ALLM | Ano |
| VRR | Ano |
| Nvidia | Ne |
| AMD | FreeSync Premium Pro |
| Funkce | |
|---|---|
| TimeShift | Ne |
| Fast scan – automatické ladění Skylink | Ano |
| PVR (záznam na USB / HDD) | ne |
| Přehrávání multimédií z USB / HDD | Ano |
| Ovládání hlasem | ne |
| Chytrý ovladač | ano (v balení) |
| Umělá inteligence | Ano |
| Hotelový mód | Ano |
| Rodičovský mód | Ano |
| Teletext | Ano |
| Specifické funkce | AI procesor a 4K Upscaling, Neo Quantum HDR a Quantum Matrix Slim, FreeSync Premium |
| SMART Integrace do systému | |
|---|---|
| Amazon Alexa | Ne |
| Apple HomeKit | Ne |
| Google Home | Ne |
| Vlastní systém | Ano |
| Zvuk | |
|---|---|
| Zvuk | Surround |
| Hudební výkon | 20,00 W |
| Prémiové ozvučení | Ne |
| Nezávislá hlasitost sluchátek a repro TV | Ano (pouze Bluetooth) |
| Vstupy | |
|---|---|
| Komponentní | Ne |
| Počet HDMI | 4 |
| HDMI 2.1 | 4 |
| HDMI ARC | Ano |
| Počet USB | 2 |
| USB 2.0 | 2 |
| CI slot | Ano |
| LAN (Ethernet) | Ano |
| PC vstup (VGA) | Ne |
| Výstupy | |
|---|---|
| Sluchátkový výstup | Ano (pouze Bluetooth) |
| Optický výstup | Ano |
| Provozní informace | |
|---|---|
| Energetická třída 2021 | E |
| Spotřeba v běžném režimu | 63,00 kWh/1000 h |
| Spotřeba v pohotovostním režimu | 0,50 W |
| Úsporný spotřebič | Ano |
| Napájení 12 / 24 V | Ne |
| Doporučená minimální sledovací vzdálenost | 2,2 m |
| Obecné informace | |
|---|---|
| Modelový rok | 2025 |
| Distribuce | oficiální ČR |
| Země původu | HU |
| Design a rozměry | |
|---|---|
| Barva TV (rámečku) | černá |
| Barva zadní strany TV | černá |
| Barva stojanu TV | titan |
| Stojan | středový statický |
| Šířka stojanu / rozteč nožiček | 26,4 cm |
| Rozměr pro uchycení (VESA) | 200 × 200 mm |
| Výška bez stojanu | 70,92 cm |
| Šířka bez stojanu | 123,29 cm |
| Hloubka bez stojanu | 2,57 cm |
| Hmotnost bez stojanu | 14,20 kg |
| Výška včetně stojanu | 76,57 cm |
| Šířka včetně stojanu | 123,29 cm |
| Hloubka včetně stojanu | 24,74 cm |
| Další parametry | |
|---|---|
| Záruka | 24 měsíců |
| Rozšířená záruka | ne |
| Značky | Samsung |
| Rozměry výrobku | |
|---|---|
| Šířka výrobku | 123.3 cm |
| Výška výrobku | 76.6 cm |
| Hloubka výrobku | 24.7 cm |
| Hmotnost výrobku | 15.0 kg |
| Rozměry balení | |
|---|---|
| Šířka balení | 136.9 cm |
| Výška balení | 81.9 cm |
| Hloubka balení | 14.2 cm |
| Hmotnost balení | 19.7 kg |






